עייפות ברגליים

רגליים עייפות מוכרות לכל מי שמטפל במי שעומד שעות על הרגליים בעבודה, אבל לא רק להם. בניגוד למה שחושבים, לרגליים עייפות יש סיבות שונות שלא כולן נבעו מעומס ממושך. אם המנח של כפות הרגליים אינו נכון, לדוגמה, גם זה עשוי לגרום לרגליים עייפות ויגעות.
כפות הרגליים שלנו, האיבר שאנחנו לא רואים כלל כמעט, הן בעצם נקודת המגע שלנו עם הקרקע והן אלה שנושאות את כל משקל הגוף, עושות כמיטב יכולתן לחלק אותו ולאפשר לנו ללכת, לעמוד, להתכופף ולהשתמש ברגליים. אם איננו מטפלים בהן כראוי או מניחים אותן נכון בנעליים לא מתאימות או לא נוחות, הן בסופו של דבר ישקפו את כל המצוקה שלהן בכאבים וקריסה תחת העומס בדרך זו או אחרת.
עוד לפני שמתחילים טיפול כזה או אחר למשל טיפול רפלקסולוגי, מומלץ לתת להן את הכבוד המגיע להן ולנעול נעליים שנכונות להן במידה ובצורה. זה בסדר אם אחת לכמה זמן צריך לנעול נעלי ערב או נעלי עקב לצורך אירוע מסוים, אבל בשאר הזמן תנו להן את התנאים האופטימליים ביותר כדי שיוכלו לשאת את משקל הגוף נכון יותר. בכפות הרגליים יש קשת, כריות מיוחדות ועצמות קטנות ועדינות שאמורות להיות חזקות מאוד כי הן נושאות משקל גוף, נוחתות בכל פעם על הקרקע בחבטה ובולמות את הזעזוע שמטלטל את השלד כולו. אם אינכם נועלים נעליים מתאימות עם מדרסים בהתאמה אישית כאשר זה מה שנחוץ לכם, לדוגמה, אתם מקשים עליהם לעשות זאת והנזק והזעזוע לשלד ולעמוד השדרה גדול. מכאן נובעים כאבים והתעוותות של הגוף במטרה לפצות את עצמו על המנח והיציבה הלא טבעיים לו. מדרסים אורתופדיים או נעליים עם מדרס רחב ונוח יותר יועילו לכם מאוד. כתוספת לכך, נסו גם רפלקסולוגיה כדי לפתור בעיות נוספות שנגרמו מיציבה לא נכונה.

דרכים להקלה על רגליים עייפות:
חשים כאבים או התכווצויות ברגליים? אל דאגה, לא מדובר בבעיה שמצריכה מכם להתחיל לחשוש ולהתרוצץ בין הרבה רופאים ובתי חולים, מכיוון שיכול להיות שאתם בסך הכל סובלים מרגליים עייפות. בעיה שכזו נובעת בדרך כלל משימוש רב מדי או מועט ברגליים, התכווצות שרירים, תפקוד ורידים או זרימת דם לא טובים, הריון, ולעיתים פחות נפוצות כתוצאה מטרשת נפוצה. למרות שלרוב תופעת הרגליים העייפות אינה מסוכנת כמו תופעות בריאותיות אחרות, עדיין חשוב לשים לב אליה ולטפל בה בזמן – ולמזלכם, יחסית קל להתמודד עימה בעזרת עיסויים שונים, נקודות לחיצה, תנוחות יוגה ותזונה מתאימה. אתם מוזמנים להכיר 8 דרכים שעשויות לסייע לכם לטפל ברגליים עייפות, וחשוב לציין שאף אחת מהן לא נועדה להחליף טיפול רפואי או התייעצות עם רופא, אך הן יכולות להועיל אם רק תתנו להן הזדמנות. מכירים מישהו שסובל מכאבים בכפות הרגליים? שתפו עימו את המאמר הזה, אולי זה יעזורלו!. 
  • מדרסים בהתאמה אישית: ניתן ליצור קשר להתייעצות למדרסים 055-9950607.
  • הורדת צריכת מלח: בשנים האחרונות עולה המודעות להשלכותיה השליליות של צריכת מלח מוגזמת, כמו העלאת לחץ דם, אי ספיקת כליות והשפעות נוספות שמופיעות. נזק נוסף שעלול להיגרם כתוצאה מהרגל שכזה, הוא התכווצות ומתח בשרירים שונים ברחבי הגוף, לרבות ברגליים. לכן, אם אתם סובלים מרגליים עייפות, יתכן שאתם צורכים כמות מופרזת של נתרן, שאותה אתם יכולים להוריד בקלות מלבד הפחתת כמות המלח שאתם מפזרים באוכל שלכם, דרכים טובה נוספת לעשות זאת היא פשוט לבדוק את כמויות הנתרן במרכיבי המזון שאתם רוכשים, כמו למשל בלחם ובמוצרים נוספים שמסומנים על גבי האריזה. לפי מומחים, עליכם להקפיד לצרוך פחות מהכמות היומית המומלצת למלח, שהיא 2,300 מ"ג (כפית).
  • לחיצה בו זמנית על שתי נקודות בכף הרגל: דרך נהדרת שעשויה לעזור לכם להיפטר מעייפות כף רגלכם, מהכאב שאתם חשים ומהלחץ שמרוכז בה, היא באמצעות כך שתגרמו לגוף לשחרר אנדורפינים – חומרים כימיים שמסייעים בין השאר לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח. אחת השיטות לעשות זאת היא ללחוץ במקביל למשך שתי דקות בלבד, על שתי נקודות שנמצאות בסמוך לקצוות של כף רגלכם:   בחיבור שבין הבוהן לאצבע שלידה. מתחת לחיבור שבין האצבע הרביעית לחמישית. כדי לזכות ברגיעה מוחלטת, מומלץ לנשום עמוק במהלך הלחיצות. נסו שיטה זו למשך כמה ימים בשתי כפות הרגליים, וראו האם היא אכן מסייעת לכם להיפטר מהכאב.

  • גרביים אלסטיים(גרבי לחץ): כל מי שחש אי פעם רגישות מסוימת ברגליים, למשל לאחר שסובב קרסול או ברך, או אפילו בעקבות נקע, יודע שכדאי לו לגרוב גרב אלסטי כדי להיפטר מהסבל. פריט זה נועד להפעיל לחץ על האזור כדי לעזור לתקינות מחזוריות הדם ולהורדת נפיחותם של ורידים – שתי בעיות שעלולות להוביל לעייפות רגליים. בשל כך, גרביים אלסטיים יכולים לסייע לכם למנוע בעיה זו מלכתחילה ואף לטפל בה כשהיא מתרחשת, ולכן כדאי לכם לגרוב אותם גם מדי פעם בשגרה, ולא רק ברגעים של סבל. חשוב לדעת שישנם סוגים שונים של גרביים אלסטיים, וכדי לדעת איזה מהם מתאים לכם, עליכם להתייעץ עם רופא בטרם אתם הולכים לרכוש אותם. *ניתן לרכוש במכון האורטופדי של אסף מדיקל הנמצא בקניון אסף סנטר, באר יעקב, ניתן גם להתייעץ או לרכוש בטלפון : 055-9950607.
  • עיסוי בעזרת עפרון הכירו נקודת לחיצה נפלאה שתעזור לכם לשחרר כאבים ועייפות בכפות הרגליים בכלל ומהעקב בפרט. לחיצה עליה מסייעת בשחרור מתח שמרוכז באזור זה ובשיפור מחזור הדם, כמו גם בהעלאת הבריאות הנפשית ושמחת החיים. כדי לזכות בכל האושר הזה, עליכם ללחוץ עם עפרון או מקל כלשהו שקצהו שטוח, למשך 30 שניות עד 2 דקות, על הנקודה שמוצגת בתמונה ונמצאת בצד של קרסולכם. אם כואב לכם, אתם יכולים לבצע לחיצות קצרות יותר עם הפסקה, למשך פרק הזמן הזה. לאחר מכן, אתם גם יכולים לערוך בנקודה זו עיסויים קטנים שבמהלכם תסובבו את האצבע או האגודל שלכם נגד כיוון השעון למשך דקה או שתיים.