מדרסים לפלטפוס

פלטפוס (כף רגל שטוחה) הוא מצב בו הקשת האורכית בכף הרגל, שמחברת בין בסיסי הקשת הרוחבית לעקב, שוכבת ואינה מתפקדת. חשוב שתדעו כי למעלה מ-15% מהאוכלוסייה לוקה בפלטפוס, לאחר אבחון מקצועי נהוג להתאים את שיטת הטיפול היעילה ביותר למצבו של המטופל.

מה זה פלטפוס?

פלטפוס (כף רגל שטוחה) הוא מצב בו הקשת האורכית בכף הרגל, שמחברת בין בסיסי הקשת הרוחבית לעקב, שוכבת ואינה מתפקדת. לרוב מטפלים בפלטפוס רק לאחר הופעת תסמינים כמו כאבים בכף הרגל, בברך, בירך, בגב או באגן ותסמינים כמו דלקת בגיד אכילס, שברי מאמץ, הלוקס ולגוס, דורבן וקרע של הטיביאליס האחורי.

אחת משיטות הטיפול היעילות ביותר היא להתאים מדרסים לפלטפוס, לעתים משלבים גם טיפול מניעתי. חשוב להדגיש כי השימוש במדרסים נועד להפחית את הסיכון לסבול מפתולוגיות שונות שנגרמות כתוצאה מפלטפוס, המדרסים לא נועדו לתקן את הבעיה ולשפר את מנח כף הרגל. לכן, חשוב לעבור אבחון מקצועי כדי להתאים תרגילים שונים למטופל, בעיקר לצעירים בגילאים נמוכים. התרגילים נועדו לשיפור המצב, להקלה מכאבים וכדי ליצור גירוי טבעי לבניית הקשת האורכית.

יש 3 סוגים עיקריים של פלטפוס:
פלטפוס קשיח : פלטפוס המופיע גם ללא נשיאת משקל כאשר כף הרגל באוויר, מצב זה שכיח בקרב במבוגרים והראה שכיחות גבוה של כאבי שלד שריר.
פלטפוס גמיש : פלטפוס המופיע רק בזמן נשיאת משקל אך כאשר כף הרגל באוויר מבנה כף הרגל נראה תקין, מצב זה שכיח אצל צעירים,ולרוב אינו נוטה לכאבי שלד שריר.
פלטפוס גמיש עם גיד אכילס מקוצר : מבנה כף רגל זה הראה שכיחות גבוה של כאבי שלד שריר.

פלטפוס הוא תופעה מולדת, מחקרים שונים הראוי כי קיים קשר משפחתי\ גנטי משמעותי בקרב אנשים הסובלים מפלטפוס, אך פלטפוס עשוי גם להתפתח לאורך השנים בעקבות עליה במשקל, הריון, פציעה או מחלה, או מסיבה בלתי ידועה.
במחקרים השונים נמצאה שכיחות של פלטפוס אצל בוגרים בין 14% ועד 36%.

במחקר שנערך בארה"ב על פלטפוס באצל 835 בוגרים נמצא כי פלטפוס מחמיר עם הגיל.
פלטפוס היה שכיח יותר בקרב בעלי משקל ייתר, בקרב בעלי כף רגל ארוכה ( מידת נעלים גדולה) ובקרב אנשים שנטו לתחלואה וכאבים כרוניים.
מה עשוי לגרום להתפתחות פלטפוס?
פלטפוס בכף הרגל עשוי להתפתח או להחמיר בגילאים מבוגרים ומכונה בעגה המקצועית פלטפוס נרכש, הסיבות להחמרת הפלטפוס הם מגוונות, מחקרים שהתחקו אחר פלטפוס אצל מבוגרים הראו החמרה של אירעות הפלטפוס ביחס ישר ל:
גיל
ביחס ישר למשקל יתר
ביחס ישר לאורך הרגל
הריון
פציעה של כף הרגל ( כמו שבר מאמץ בכף הרגל או נקע ברגל)
בעיה ווסקולרית כמו סכרת
או בעקבות פריצת דיסק.

אילו כאבים עשויים להתפתח בעקבות פלטפוס?
פלטפוס עשוי לגרור כאבים בכף הרגל, כאבים בברכיים, כאבים בירכיים או כאבים בגב התחתון ובאגן.

הכאבים השכיחים בכף הרגל : כאבים בכף הרגל מתחת לקשת, כאבים בחלק העליון של כף הרגל, כאבים בבוהן או בכלל בשורה הראשונה, כאבים בעקב בחלק הפנימי, כאבים בצד בפנימי או החיצוני של מפרק קרסול, וכאבים בקשת החיצונית של כף הרגל.

פלטפוס עשוי לגרום לכאבים בעיקר הצד הפנימי של הברך לאורך ברצועה הצדית הפנימית של הברך ( knee medial colateral ligament)כמו גם כאבים לאורך עצם הטיביה (shin splint ).
מדרסים לפלטפוס
מדרסים לפלטפוס הם כנראה הכלי היעיל ביותר לפתרון מרבית הכאבים העשויים להיווצר בעקבות הפלטפוס, מדרסים לפלטפוס יכולים להיות מדרסים רכים רב שכבתיים או מדרסים קשיחים, לכל סוג של מדרסים יש את היתרונות והחסרונות שלו, אך כל אחד מהם עשוי לפתור את הבעיות שנוצרו מהפלטפוס במידה ונעשו באופן נכון ומסודר לאחר בדיקה מדוקדקת.

נשמח לעזור לכם אצלנו ב-אסף מדיקל.
סינון ומיון ›
בס"ד
אסף מדיקל- (ASSAFMEDICAL) הינה חנות אינטרנטית לרכישת אביזרים אורטופדיים, מוצרים רפואיים, אביזרי שיקום ועוד ע"י ציבור הגולשים באינטנרט.
הגלישה והשימוש באתר זה – asafmedical.co.il הינם בכפוף לתקנון ולתנאים המפורטים להלן.
שימוש, ביצוע הזמנה ורכישה וכל פעולה אחרת מהווה הסכמה לתנאי השימוש, הכללים ולתקנון של האתר והתחייבות לפעול על פיהם.

אחריות מוצר- האחריות על מוצר הינה על פי שיקול דעתו של היבואן/ היצרן, למוצרים אשר נרכשו באתר asafmedical.co.il .
הטיפול, תיקון או החלפה של המוצר הינה החלטתו של היבואן/ היצרן וזאת לאחר בדיקה של המוצר ובתנאי שהשימוש במוצר היה שימשו סביר ועל פי הוראות היצרן.
האחריות לא תחול על מוצר שהשימוש בו נעשה שלא עפ"י הוראות יצרן או על כל נזק שנגרם עקב שימוש לא נכון ורשלנות מצד הלקוח.

משלוחים וזמני אספקה
אספקה הינה תוך 3 ימים בד"כ מרגע שאושרה ההזמנה, אלא אם כן ישנה בעיית מלאי של המוצר אצל היבואן, מכס וכיוצ"ב במקרה זה יעודכן הלקוח.
התחייבות לזמן אספקה עד 14 ימי עסקים, במקרה של עיכוב או אי קבלת המוצר לאחר 14 ימי עסקים ( לא כולל שביתות בית דואר, חברת משלוחים וכדומה). אנו מתחייבים לתת מענה ופתרון יעיל ומהיר לשביעות רצונו של הלקוח.
ביטול עסקה עקב אי קבלת סחורה
לקוח אשר ביצע עסקה והיה והמוצר לא הגיע לרשותו, על אחריותו לעדכן את חברתנו אסף מדיקל בטלפון 089330302 בכדי שננקוט באמצעים הנדרשים בכדי לאתר את החבילה ובמידת הצורך לבטל עסקה.
ישנה אפשרות לבצע איסוף עצמי על פי שעות פעילות ובתיאום מראש בטלפון 08-9330302

ביטול עסקה ומדיניות החזרת מוצרים-
- הזמנה שבוצעה באתר ניתנת לביטול גם לאחר החיוב בהתאם לחוק הגנת הצרכן
חל על מוצר שמחירו עולה על סכום של 50 ₪.
- ביטול עסקה, החזרת מוצר- בתנאי שלא נעשה שימוש כלל במוצר, המוצר באריזה המקורית שלו ואריזתו לא נפתחה, לא חלפו 14 יום מיום קבלת המוצר ובהצגת חשבונית קנייה.
- - ניתן לבטל עסקה תוך 14 יום מרגע קבלת המוצר.
- ביטול עסקה כרוך בדמי ביטול של 5% מסכום המוצר או 100 ₪ - הנמוך מבינהם.
- לא ניתן להחזיר מוצרים שייוצרו או הוזמנו בהתאמה אישית למידות ולצרכי הלקוח.
- החזרת נעליים באריזה מקורית ובתנאי שלא נעשה שימוש, עד 2 ימים מרגע הרכישה.