מדרסים לכדורסל

מדרסים לכדורסל הם אביזרים שנבנו בהתאם לתנועה הביומכנית הטבעית של שחקן כדורסל. מטרתם של המדרסים היא להפחית עומסים שנוצרים בזמן המשחק או האימון, כגון: ריצה, קפיצה, חיתוך מהיר מצד לצד, זינוק מעצירה לריצה וההפך, וניתור לקליעה לסל ועוד. בנוסף, הם עוזרים לשחזר את התנועה ואת תפקוד הגפיים התחתונות.

מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית לשחקני כדורסל:
בשונה ממשחק הכדורגל משחק הכדורסל נערך על משטח קשה ולא על דשא. יש לקחת בחשבון את הגובה, המשקל והבעיה שממנה סובל השחקן ולהתאים את החומרים הנכונים לכך בעת ייצור מדרסים אורטופדיים. יחד עם זאת, צריך גם להבין את הביומכניקה של הגוף. שחקן כדורסל ששוקל כ-100 ק"ג יפעיל עומס אדיר בזמן ניתור "פשוט" כמו למשל Jump Shot, והמשקל שאותו יספיגו הרגליים הוא בערך 500 ק"ג.
שחקני כדורסל מפעילים לחצים אדירים על כפות הרגליים, הקרסוליים ועל הברכיים. ללא הגנה המתאימה לפעילות זו עלול השחקן לסבול מפציעות וכאבים. נכון, פציעות תמיד עלולות להתרחש בספורט, אך כדאי להימנע מהן!

מדרסים לשחקני כדורסל – על חשיבות התאמת מדרסים לרגל!

כדורסל מהווה את אחד מענפי הספורט בהם השכיחות של הפציעות האורתופדיות בכפות הרגליים היא בין הגבוהות ביותר. תורמים לכך שלושה גורמים מרכזיים להלן

משקל השחקנים – שחקני כדורסל גבוהים במיוחד ועל אף שאינם סובלים מעודף משקל או השמנה, הרי שמסת הגוף שלהם גדולה מהרגיל ובהתאם גם העומסים המופעלים על כפות הרגליים שלהם בזמן המשחק.

ניתורים וקפיצות – בניגוד לענפי ספורט פופולאריים אחרים, בכדורסל השחקנים מבצעים קפיצות רבות לעתים קרובות. במהלך הניתור ובמהלך הנחיתה על הקרקע מופעלים עומסים כבדים במיוחד על חלקי כף הרגל.

שינויי כיוון – גורם נוסף התורם לשכיחות הגבוהה של פציעות אורתופדיות בכפות הרגליים של שחקני כדורסל הוא הצורך לשנות כיווני תנועה בתדירות גבוהה כחלק מטקטיקות המשחק שנועדו להטעות את שחקני הקבוצה היריבה בנוגע לכיוון ההתקדמות של השחקנים.

לאור כל זאת, אורתופדים ממליצים בחום לעוסקים בכדורסל באופן מקצועני וחובבני כאחד להצטייד במדרסים מיוחדים בהתאמה אישית במטרה למנוע את הסיכוי לפציעות.

בלימת זעזועים ואחיזה משופרת בנעל:

התכונות המרכזיות של מדרסים לכדורסל הן שיפור האחיזה בנעל ושיפור בלימת הזעזועים. השיפור של האחיזה בנעל מפחית את הסיכוי לשפשוף של הרגל ולנקעים בקרסול והשיפור בבלימת הזעזועים מפחית את העומס המופעל על כל מערכת היציבה בזמן הנחיתה מהקפיצה או בזמן הריצה למשל.
נעלי כדורסל מותאמות לצרכים האלו בדיוק, אך שימוש במדרסים לכדורסל בנוסף לנעלי הכדורסל יוצר אפקט סינרגטי מבחינת ההגנה על כפות הרגליים ומערכת היציבה באופן כללי.

חלוקת משקל חכמה יותר בכף הרגל:
לכל כף רגל ישנו מבנה אנטומי ייחודי המשפיע באופן מרחיק לכת על האופן שבו הרגל מונחת על הקרקע. במקרים מסוימים החלוקה של משקל הגוף אינה אופטימלית וכתוצאה מכך אזור מסוים בכף הרגל צריך לשאת במשקל רב יותר ובעומסים גדולים יותר מאזורים אחרים בכף הרגל.

כל עוד לא מופעלים על כף הרגל עומסים גדולים במיוחד, ייתכן כי האדם שסובל מחוסר איזון בחלוקת המשקל ברגל לא יהיה מודע לכך כלל. עם זאת, במידה ויופעלו על הרגל עומסים כבדים דוגמת אלו המופעלים עליה במהלך משחק כדורסל, הרי שהעומס על האזור הרלוונטי עלול להוביל לכאבים חמורים ולהתפתחות דלקת באזור.

כמו כן יש לציין כי בעיות במנח של כף הרגל עלולות לגרום לבעיות בכל מערכת השלד והשריר בדגש על שרירי היציבה שכן כאשר מנח כף הרגל לא אופטימלי, מופעלים מנגנוני פיצוי מסוימים שעלולים לגרום לכאבים בחגורת הכתפיים, בברכיים ובגב התחתון. באמצעות התאמה אישית של מדרסים אורתופדיים לשחקני כדורסל ניתן להביא לכדי מצב של חלוקת משקל אופטימלית תוך חלוקת המשקל והעומסים באופן המוצלח והשוויוני ביותר בין חלקי כף הרגל השונים.

מדרסים לשחקני כדורסל-מניעת בעיות בריאות:

השימוש האחרון של מדרסים לכדורסל הוא מניעה של החמרת בעיה קיימת. על מנת לסבר את האוזן בנוגע לשימוש זה ניתן לדוגמה שחקן כדורסל חובב הסובל מכף רגל שטוחה. בחיי היומיום בעיה זו לא מפריעה לו יתר על המידה שכן באופן שגרתי הוא לא מפעיל יותר מדי עומס על קשת כף הרגל ולא נזקק ליכולת בלימת זעזועים גבוהה.

עם זאת, כאשר הוא משחק כדורסל, הקשת האורכית של כף הרגל שלו נוטה לקרוס וכתוצאה מכך הוא מסיים כל משחק עם כאבים חזקים בכפות הרגליים ובברכיים. על ידי התאמת מדרסים למניעת קריסת הקשת האורכית או כל בעיה אחרת, ניתן לסייע לגוף להתמודד עם מגוון בעיות אורתופדיות ולמנוע את ההחמרה שלהן בעקבות המשחק.

סוגים נפוצים של פציעות אצל שחקני כדורסל-ישנם שני סוגים של פציעות ספורט שעלולות להתרחש אצל שחקני כדורסל:

√ פציעה אקוטית שמכה באופן פתאומי וחזק - רוב הפציעות האקוטיות בכף רגל והקרסול נובעות מנחיתה לא נכונה, חבלה ע"י שחקן אחר או סיבוב הקרסול תוך כדי נפילה, הן מקריות וקשה למנוע אותן. הפציעות האקוטיות הנפוצות ביותר הן:
*נקעים בקרסול
*קרעים ברצועות
*מתיחת שרירים
*קרעים בגידים
*שברים בקרסול - שבר תלישה.

√ פציעה כרונית שמתפתחת באופן איטי על פני תקופה ארוכה - היא עלולה להיגרם עקב חימום לקוי, נעליים לא מתאימות ולא נוחות או בלויות, עיוות ביומכני של כף הרגל והקרסול. בין הפציעות הכרוניות השכיחות ביותר שנגרמות בכדורסל:
*שברי מאמץ
*פלנטאר פאסיטיס
*שברי מאמץ בשוק (shin splints)
*דלקת בגיד האכילס
*דלקת בגיד הפיקה
*ססאמואידיטיס
*שלפוחיות באזור האחורי של העקב - blisters.

אילו אביזרים אורטופדיים הם היעילים ביותר לכדורסלנים?שחקנים שסובלים מחוסר איזון ביומכני יכולים להשתמש באביזרים אורטופדיים הבאים:
√ מייצב קרסול למניעת נקעים
√ תומך קרסול פעיל עם סיליקון לדלקות
√ תומך שוק לשברי מאמץ בשוק
√ תומך ירך לכאבים בדריר הארבע ראשי
√ תומכים או מייצבים לברך
√ מדרסי כדורסל שנבנו עבורם למטרה זו

לייעוץ מקצועי ללא עלות-אתם מוזמנים לאבחון באסף מדיקל.
סינון ומיון ›
בס"ד
אסף מדיקל- (ASSAFMEDICAL) הינה חנות אינטרנטית לרכישת אביזרים אורטופדיים, מוצרים רפואיים, אביזרי שיקום ועוד ע"י ציבור הגולשים באינטנרט.
הגלישה והשימוש באתר זה – asafmedical.co.il הינם בכפוף לתקנון ולתנאים המפורטים להלן.
שימוש, ביצוע הזמנה ורכישה וכל פעולה אחרת מהווה הסכמה לתנאי השימוש, הכללים ולתקנון של האתר והתחייבות לפעול על פיהם.

אחריות מוצר- האחריות על מוצר הינה על פי שיקול דעתו של היבואן/ היצרן, למוצרים אשר נרכשו באתר asafmedical.co.il .
הטיפול, תיקון או החלפה של המוצר הינה החלטתו של היבואן/ היצרן וזאת לאחר בדיקה של המוצר ובתנאי שהשימוש במוצר היה שימשו סביר ועל פי הוראות היצרן.
האחריות לא תחול על מוצר שהשימוש בו נעשה שלא עפ"י הוראות יצרן או על כל נזק שנגרם עקב שימוש לא נכון ורשלנות מצד הלקוח.

משלוחים וזמני אספקה
אספקה הינה תוך 3 ימים בד"כ מרגע שאושרה ההזמנה, אלא אם כן ישנה בעיית מלאי של המוצר אצל היבואן, מכס וכיוצ"ב במקרה זה יעודכן הלקוח.
התחייבות לזמן אספקה עד 14 ימי עסקים, במקרה של עיכוב או אי קבלת המוצר לאחר 14 ימי עסקים ( לא כולל שביתות בית דואר, חברת משלוחים וכדומה). אנו מתחייבים לתת מענה ופתרון יעיל ומהיר לשביעות רצונו של הלקוח.
ביטול עסקה עקב אי קבלת סחורה
לקוח אשר ביצע עסקה והיה והמוצר לא הגיע לרשותו, על אחריותו לעדכן את חברתנו אסף מדיקל בטלפון 089330302 בכדי שננקוט באמצעים הנדרשים בכדי לאתר את החבילה ובמידת הצורך לבטל עסקה.
ישנה אפשרות לבצע איסוף עצמי על פי שעות פעילות ובתיאום מראש בטלפון 08-9330302

ביטול עסקה ומדיניות החזרת מוצרים-
- הזמנה שבוצעה באתר ניתנת לביטול גם לאחר החיוב בהתאם לחוק הגנת הצרכן
חל על מוצר שמחירו עולה על סכום של 50 ₪.
- ביטול עסקה, החזרת מוצר- בתנאי שלא נעשה שימוש כלל במוצר, המוצר באריזה המקורית שלו ואריזתו לא נפתחה, לא חלפו 14 יום מיום קבלת המוצר ובהצגת חשבונית קנייה.
- - ניתן לבטל עסקה תוך 14 יום מרגע קבלת המוצר.
- ביטול עסקה כרוך בדמי ביטול של 5% מסכום המוצר או 100 ₪ - הנמוך מבינהם.
- לא ניתן להחזיר מוצרים שייוצרו או הוזמנו בהתאמה אישית למידות ולצרכי הלקוח.
- החזרת נעליים באריזה מקורית ובתנאי שלא נעשה שימוש, עד 2 ימים מרגע הרכישה.