מדרסים לכדורגל

שחקני כדורגל רבים משתמשים במדרסים מותאמים אישית על מנת להקל על הברכיים, קרסוליים וכפות הרגליים. נעלי כדורגל, בניגוד לנעלי ריצה או נעלי טניס, הן צרות ובעלות נפח קטן יחסית. על כן, גם המדרסים לנעלי כדורגל הם שונים ממדרסים בהם משתמשים בזמן הריצה או במשחקי טניס.

למה כדורגלנים צריכים מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית?

כדורגל משלב בין פעילות אנאירובית כמו ניתור וספרינט לבין פעילות אירובית (ריצה, הליכה). בכ-70% מזמן המשחק מפעיל הכדורגלן מנגנונים פיזיולוגיים אנאירוביים. ב-30% הנותרים המנגנונים הפיזיולוגיים הם אירוביים.

שחקן מקצועי גומא בממוצע במשחק 11-9 קילומטרים, שלושה קילומטרים בהליכה, חמישה קילומטרים במהירות איטית, 1.7 קילומטרים במהירות בינונית, 0.9 קילומטרים במהירות גבוהה, 0.7 קילומטרים בספרינט ו-0.7 קילומטרים בריצה אחורנית. שחקני מרכז שדה וחלוצים רצים 11-10 קילומטרים, בלמים רצים כ-9.5 קילומטרים ושוער רץ כארבעה קילומטרים.

שחקני כדורגל נדרשים לכוח ויציבות גבוהה במיוחד בפלג הגוף התחתון. לשם כך, חיוני המפגש של כף הרגל בקרקע, בין אם על מגרשים קשים או רכים, יאפשר להם לשמור על האיזון. היציבות והיציבה משמעותיים במיוחד גם במצבים שונים של המשחק: בעת עמידה מול שחקני היריב, בשינוי כיוון מהירים ועצירות פתאומיות, ובזמן הבעיטה – השחקן חייב להיות מסוגל לנעול את כף הרגל ביציבותו על הקרקע כדי להניף את הרגל השנייה בצורה מדויקת.

משחק הכדורגל הוא ספורט שכורך בחובו עומסים רבים. כל מי שעוסק בספורט זה משתמש בכל שריר אפשרי, אפילו בשרירי הצוואר(עלייה לנגיחת הכדור). כדורגל הוא ספורט דינמי ומצריך מהשחקן להיות ערני מאוד וקשוב לא רק לגופו, אך גם לסביבה. רוב העומסים המופעלים אצל שחקן הכדורגל הם בגפה התחתונה והם מצריכים מהכדורגלן להיות מוכן להתפרצות כוח בעוצמה גבוהה.

כדורגלנים נאלצים לרוץ לצדדים ולאחור ולבצע סיבוב, עצירה, האצה, זינוק, ניתור ועוד. בכל הפעמים הכוחות מאותן פעולות נבלמות ע"י שרירי הרגליים וזה עלול ליצור עומס וחוסר איזון ביומכני באמצעות פעילות מוגברת של אותם השרירים, גידים ורצועות בגפה התחתונה וגם לגרום להתגברות הסיכוי לפציעות ספורט.

שיקום מפציעת ספורט יכלול פיזיותרפיה, מתיחות וחיזוק שרירי הירכיים והשוקיים וגם שימוש במדרסים לתמיכת כף הרגל, תיקון של חוסר איזון ביוטכני ופיזור העומסים. מדרסים אורתופדיים ממזערים באופן משמעותי את העומסים הנוצרים בכף הרגל, בקרסול ובברך ומקטינים את הסיכוי לפציעות ספורט.
מדרסים מותאמים אישית מייצבים את כף הרגל בתנוחה הנדרשת ומונעים את החלקתה. המדרסים תורמים ליכולת הפעלת כוח מתפרץ וליציבות השחקן לאורך המשחק. השימוש במדרסים אף מונע שברי מאמץ ונקעים. הם מותאמים לכף רגל ספציפית וניתנים לשימוש במגרשים רכים וקשים.

הבחירה במדרסים מותאמים אישית מבטיחה:
√תרומה ליציבות השחקן על פני מגרשים שונים.
√תמיכה בנעילת כף הרגל ויציבתה בעת הבעיטה.
√סיוע בכוח מתפרץ לזינוקים מהירים.
√תמיכה בשינוי כיוון ועצירות פתאומיות.
√מניעת נקעים ושברי מאמץ.
√מניעת גלישה של כף הרגל בנעל.

אילו מדרסים מותאמים לנעלי כדורגל?
בניגוד לנעלי ריצה או נעלי טניס, נעלי כדורגל הן צרות יותר ובעלות נפח קטן יותר. בכל הנתונים הללו חייבים להתחשב כאשר מכינים מדרסים לכדורגל. ברוב המקרים המדרס יגיע עד קצה הכריות בכף הרגל או 3/4 מאורך הרגל, כלומר, מהעקב עד התחלת הכריות בכף הרגל. אין צורך במדרסים רכים מדי, מכיוון שהאדמה גם כך רכה וסופגת חלק מהזעזועים, אך במקרים של Plantar fasciitis או Fat pad syndrome ייעשה שימוש בחומרים רכים בעת הכנת המדרסים. בנוסף, המדרס ישתנה ממקרה למקרה בהתאם לבעיה.
פציעות ספורט בהן מדרסים אורטופדיים יכולים להועיל:
• Turf Toe
• Achilles Tendinitis
• Patellofemoral pain syndrome
• Plantar fasciitis
• Tarsal Tunnel Syndrome
• Fat pad syndrome
• Posterior Tibial Tendonitis
סינון ומיון ›
בס"ד
אסף מדיקל- (ASSAFMEDICAL) הינה חנות אינטרנטית לרכישת אביזרים אורטופדיים, מוצרים רפואיים, אביזרי שיקום ועוד ע"י ציבור הגולשים באינטנרט.
הגלישה והשימוש באתר זה – asafmedical.co.il הינם בכפוף לתקנון ולתנאים המפורטים להלן.
שימוש, ביצוע הזמנה ורכישה וכל פעולה אחרת מהווה הסכמה לתנאי השימוש, הכללים ולתקנון של האתר והתחייבות לפעול על פיהם.

אחריות מוצר- האחריות על מוצר הינה על פי שיקול דעתו של היבואן/ היצרן, למוצרים אשר נרכשו באתר asafmedical.co.il .
הטיפול, תיקון או החלפה של המוצר הינה החלטתו של היבואן/ היצרן וזאת לאחר בדיקה של המוצר ובתנאי שהשימוש במוצר היה שימשו סביר ועל פי הוראות היצרן.
האחריות לא תחול על מוצר שהשימוש בו נעשה שלא עפ"י הוראות יצרן או על כל נזק שנגרם עקב שימוש לא נכון ורשלנות מצד הלקוח.

משלוחים וזמני אספקה
אספקה הינה תוך 3 ימים בד"כ מרגע שאושרה ההזמנה, אלא אם כן ישנה בעיית מלאי של המוצר אצל היבואן, מכס וכיוצ"ב במקרה זה יעודכן הלקוח.
התחייבות לזמן אספקה עד 14 ימי עסקים, במקרה של עיכוב או אי קבלת המוצר לאחר 14 ימי עסקים ( לא כולל שביתות בית דואר, חברת משלוחים וכדומה). אנו מתחייבים לתת מענה ופתרון יעיל ומהיר לשביעות רצונו של הלקוח.
ביטול עסקה עקב אי קבלת סחורה
לקוח אשר ביצע עסקה והיה והמוצר לא הגיע לרשותו, על אחריותו לעדכן את חברתנו אסף מדיקל בטלפון 089330302 בכדי שננקוט באמצעים הנדרשים בכדי לאתר את החבילה ובמידת הצורך לבטל עסקה.
ישנה אפשרות לבצע איסוף עצמי על פי שעות פעילות ובתיאום מראש בטלפון 08-9330302

ביטול עסקה ומדיניות החזרת מוצרים-
- הזמנה שבוצעה באתר ניתנת לביטול גם לאחר החיוב בהתאם לחוק הגנת הצרכן
חל על מוצר שמחירו עולה על סכום של 50 ₪.
- ביטול עסקה, החזרת מוצר- בתנאי שלא נעשה שימוש כלל במוצר, המוצר באריזה המקורית שלו ואריזתו לא נפתחה, לא חלפו 14 יום מיום קבלת המוצר ובהצגת חשבונית קנייה.
- - ניתן לבטל עסקה תוך 14 יום מרגע קבלת המוצר.
- ביטול עסקה כרוך בדמי ביטול של 5% מסכום המוצר או 100 ₪ - הנמוך מבינהם.
- לא ניתן להחזיר מוצרים שייוצרו או הוזמנו בהתאמה אישית למידות ולצרכי הלקוח.
- החזרת נעליים באריזה מקורית ובתנאי שלא נעשה שימוש, עד 2 ימים מרגע הרכישה.